Pierre Marie Ogé

(Frankrike, 1849-1912)
Pierre Marie Ogé
(Frankrike, 1849-1912)

PIERRE MARIE OGÉ, mörkpatinerad brons, signerad i godset vid skulpturens fot. 1900-tal.

Spinnerskan (The spinster) Höjd 52, inklusive sockel.

Smärre slitage.

Utropspris
10 000 SEK