MORSETELEGRAF MED TELEGRAFNYCKEL, L.M. Ericsson, Stockholm, No 3859, omkring år 1900.
Mässing och glas, på träsockel. Höjd 7-41 cm.
Bruksslitage, repor, rost, sockel med sprickor, glas med mindre nagg. Ej fullständig genomgången samt ej funktionstestad. Ett beslag på telegrafnyckeln saknas samt dess knopp med lagning vid fästet .
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.