SERVIS, 33 delar, porslin, "Röd ros" Arabia. I produktion 1949-1964.

11 st, flata, diameter 24 cm.
9 st, djupa, diameter 24 cm.
5 st, ovala serveringsskålar
3 st, serveringsfat, längd 29-44 cm.
2 st, såsskålar, kanna, kakfat, terrin med lock. II-sortering

Bruksslitage. En tallrik med litet nagg. Tillverkningsdefekter.

Utropspris
300 EUR