11 st, flata, diameter 24 cm.
9 st, djupa, diameter 24 cm.
5 st, ovala serveringsskålar
3 st, serveringsfat, längd 29-44 cm.
2 st, såsskålar, kanna, kakfat, terrin med lock. II-sortering
Bruksslitage. En tallrik med litet nagg. Tillverkningsdefekter.