Såssnipa. 7 fat, längd 20,5-37 cm. Terrin med lock. 8 tallrikar diameter 23 cm. 8 mattallrikar diameter 26 cm. 8 djupa tallrikar diameter 15,5 cm.
Obetydligt bruksslitage. En djup tallrik med kantnagg.