SERVISDELAR, 33 st, flintgods, "Napoleon Ivy", Wedgwood, England, 1900-talets andra hälft.

Såssnipa. 7 fat, längd 20,5-37 cm. Terrin med lock. 8 tallrikar diameter 23 cm. 8 mattallrikar diameter 26 cm. 8 djupa tallrikar diameter 15,5 cm.

Obetydligt bruksslitage. En djup tallrik med kantnagg.

Utropspris
5 000 SEK