RESERVOARPENNA, Parker Lady Duofold, Kanada tidigt 1930-tal.
Pennan märkt "Geo. S. Parker Lady Duofold Fountain Pen Toronto Lucky Curve Canada". Ring upptill. Längd 12 cm. Originalstift. Parkers etui för två pennor i reptilskinn.
Ej funktionstestad. Smärre bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.