VÄGGDEKKOR/LJUSSTAKE, Louis XVI-stil, 1900-talets början.

Utskuren dekor, i form av kottar, blad, blommor. Hål för smalare ljus. I tre, monterade delar. Höjd ca 54 cm.

Slitage. Renoverad, kompletterad. Senare borrade, ojämna hål för smalare ljus.

Utropspris
1 500 SEK