Parställda dörrar med bakomliggande hyllplan med bland annat skedhylla. Utskjutande underdel med snedställda hörn. Skåpdörr. Längd 95, bredd 55, höjd 195 cm. Nyckel finns.
Skador och slitage. Repor, sprickor, märken. Bättringar. Lås till underdel saknas.