Låda i sargen med fackinredning och nåldyna. Bredd 68 cm. djup ca 43 cm, höjd 75,5 cm. Skivan uppfälld 68x85 cm. Underliggande låda. Nyckel finns.
Klädsel saknas. Ostadigt. Torrsprickor, fanerskador.