Teak. Svart stålunderrede. Delvis ställbar. Längd ca 120, bredd ca 75, höjd ca 73, höjd vid stående läge ca 98 samt höjd som soffbord ca 50 cm.
Bruksslitage, repor och märken/nagg. Mindre ranglig.