VÄGGSKULPTUR, skuret trä, sannolikt 1900-tal.

Bemålad och genombruten dekor av figurer, ängel och häst. 20 x 65 cm.

Sprickor. Slitage. Färgbortfall.

Proveniens

Lagman Bertil Wennergrens samling, Linköping.

Utropspris
2 000 SEK