KAFFESERVIS, 3 delar, silver, empirestil, troligen AG Dufva, Stockholm, 1908/1909. Total vikt 935 g.

Delvis godronnerade. Sockerskål samt gräddkanna invändigt förgyllda. Kaffekanna med lockknopp i form av kotte, svärtat trähandtag. Höjd 9-23 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

840. Carl Fredrik Reuterswärd, "Non Violence".
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
Budhistorik
85 000

ditt bud
Aktuellt bud:
85 000 SEK