SPEGELLAMPETT, rokoko, signerad Nils Sundström och hallstämplad i Stockholm 1769.

Rektangulär form med mässingsljusarm för ett ljus. Originalglas. Höjd 82 cm.

Sedvanligt slitage.

Utropspris
1 300 EUR