Fanerat i valnöt. Rak form med avfasade hörn, upptill vitrin med två dörrar, nedtill två dörrar, utdragbar avställningsskiva. Bredd 98, djup 34, höjd 176 cm. Nyckel finns. Nyckel finns.
Bruksslitage.