BRICKA, plast samt SKÅLAR, 6 st, porslin, Fornasetti Milano, 1900-talets andra hälft.

Bricka med dekor av hand mot svart bakgrund, 35 x 24 cm. Skålar med dekor i svart märkta Sausages, Onions, Cheese, Olives, Almonds och Peanuts. Diameter 8 cm.

Bricka med slitage.

Utropspris
2 000 SEK