SERVISDELAR, 52 st, flintgods, "Minerva" Gustafsberg samt LOCKTERRIN, "Cameo", England, 1800-talets andra hälft.

25 assietter, 15 förrättstallrikar, tolv mattallrikar samt lockterrin.

Bruksslitage, krackelyrer, missfärgningar. Nio delar med nagg, åtta delar med sprickor, en del med flisa samt nagg, sex delar med flisor.

Utropspris
2 000 SEK