Fanerat med valnöt, svartlackerad benställning av metall, på vardera sida utragslådor, etikettmärkt. 190 x 95 cm, höjd 76 cm.
Slitage, fläckar, fuktmärken, repor, avslag.
Modell 503 A-BM 1952-55