14 mattallrikar, 14 efterrättstallrikar, 9 assietter, 7 uppläggningsfat längd 22-37 cm och 1 serveringsskål längd 30 cm, 1 såsskål.
Slitage. Gulnade delar. Såsskål med nagg. Nagg på två serveringsfat. Smånagg på en mattallrik, en efterrättsstallrik och en assiett.