BARSKÅP, Kina, brickmärkt South China & Co, 1900-talets andra hälft.

Trä, skuren dekor av bland annat figurer. Välvd front. Öppningsbara luckor med barinredning. Bredd 76, djup 37,5, höjd 92cm.

Skadat ben med tidigare lagning. Fläckar, repor. Märken.

Utropspris
2 500 SEK