SERVERINGSKÄRL, 5 delar, porslin, möjl. Frankrike 1900-talets början.
Förgylld dekor och blomstermotiv med bl a rosor och violer Ovalt serveringsfat, längd 44,5 cm. Runt serveringsfat, diameter 31,5 cm. Karott med lock och såsskålar med lock, 2 st.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.