KRUKOR, 2 st. orientaliska, Kangxi (1662-1722) samt 1900-tal.

Blå underglasyr på porslin, höjd ca 17 cm.
Grönglaserad keramik, höjd ca 13 cm.

Omfattande lagningar på den gamla, bruksslitage och nagg på båda.

Utropspris
150 EUR