GOLVLAMPA, "RD 1990", Carl Fagerlund, Orrefors, 1960/1970-tal.

Etikettmärkt samt stämplad RD 1990. Mässing och klarglas. Höjd 113 exklusive armatur.

Bruksslitage. Nagg samt repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
4 000 SEK