6 bordsknivar med silverblad och pärlemorskaft, Sheffield 1870, 6 matskedar, 4 matskedar av olika mästare varav två med förgyllda och efterdekorerade blad, 5 olika dessertskedar varav fyra med förgyllda och efterdekorerade blad, bordsgaffel, 6+5 kaffeskedar, tårtspade med genombruten spade. Längd 11,5-23 cm.
Slitage, ett pärlemorskaft med nagg, graverade initialer,