SAMLARKORT, ca 200st, album med cigarettkort, "Will's Cigarett Card Album", Storbritannien, 1900-talets början.

Kort med brittiska stadsvapen. Bredd 25,5cm.

Pärm med skador. Sidor lösa. Ej genomgånget.

Invändigt med dedikation "Till lilla Margit. Dessa har jag rökt samman under min ... tid 1902-1907. Vännen ..."

Utropspris
1 200 SEK