FLICKDOCKA, biskvi. Franz Schmidt & Co, Tyskland, 1910-tal.

Huvud av porslin. Blundögon. Öppen mun. Armar och ben av massa, ledad kropp. Bortnötta ögonbryn. Längd 59 cm.

Bruksslitage. Märken och repor. Mindre skador. Retuscher på händerna. Trasiga skor.

Utropspris
2 500 SEK