SOFFA, orientalisk stil, 2000-tal.

Svängd och genombruten rygg, njurformad sits med stoppad klädsel. Raka, kopplade ben. Bredd 113 cm, sitthöjd 45 cm, tot. höjd 76 cm.

Bruksslitage, lackskador på ryggkrönen.

Utropspris
200 EUR