SKÅL OCH FAT, 2 st, porslin, Royal Copenhagen.

Musselmålad dekor i blått. Skålen märkt 1059, längd 30 cm. Fat märkt 24/12 1903 EN, längd 34 cm. Fat märkt 1195, längd 24 cm.

Skålen med kantlagning. Bruksslitage. Ett fat med nagg.

Utropspris
1 500 SEK