"Kungslampan - A.B Stockholms glödlampsfabrik". Sittande konunge i sin tron, med fäste för att skruva fast två glödlampor. Tillverkad av Österlind Malmö. Höjd 62 cm.
Slitage. Nagg och smärre skador. Tronens rygg lagad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.