CHIFFONJE, nyrokoko.

CHIFFONJE, nyrokoko.

Mahognyfaner på furu. Skuren dekor av bl a akantus och voluter. Klaff med lådinredning. 4 lådor. Nycklar finns. L 117, b 47, h 142.

Slitage. Repor. Fanersprickor.

Utropspris
3 500 SEK