BARSKÅP, Stonehill Furniture, England, 1960-tal.

Fanerat i lövträ. Med beslag i gulmetall. Svängd form. Överdel med fällbar lucka med bakomliggande hyllinredning samt elarmatur. Flankerande lådor. Underdel med skjutbar skåpsdörr i glas samt låda. Flankerande skåpsluckor. Brickmärkt. Längd 138 cm, bredd ca 55 cm, höjd 100 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Skador. Beslag något löst sittande. Något trög låda undertill. Stickkontakt saknas.

Utropspris
4 000 SEK