Mönstrad laminatskiva. Uppburen av bland annat runda ben i metall. Längd 66x2 cm. Bredd 66x2 cm. Djup 66x2 cm. Höjd 60x2cm.
Bruksslitage. Skador och mindre bortfall av laminatet.