SKRIVSTÄLL, metall, sekelskiftet 1900.

Svartmålad. Dekor av lejon som har dräpt ett hjortdjur. Brevkniv medföljer. Två bläckställ i glas. Längd 52 cm.

Bruksslitage, färgbortfall, repor, ett bläckställ med skador.

Utropspris
1 500 SEK