SKED, silver, Johan Wickman, verksam 1750-55(58) i Hudiksvall. Vikt ca 28 gram.

Skaft och skedblad med svisselerad floral dekor. Längd 18 cm.

Slitage, obetydliga bucklor, graverade initialer.

Utropspris
1 500 SEK