KARTA, Noort-Zee ou Ocean Septentrional, S. Sanson Geographe Ordinaire du Roy 1692.
La Scandinavie et les Environs, ou Sont Les Royaumes De Suede de Danemarck et de Norwege, divise's en leurs principales Provinces. Handkolorerad. Plåtstorlek ca 58,5x88,5 cm.
Slitage, skador, lagningar, gulnad. Ej examinerad ur ram.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.