KARMSTOLAR, ett par, samt BORD, McGuire för AB Nordiska Kompaniet, 1900-talets mitt.

Stomme i bambu. Stol med rottingklädd rygg samt lös klädd sits. Stol med etikettmärkning. Bordets mått längd 51 cm, bredd 51 cm, höjd 45 cm.

Slitage. Skador och lagningar. Fläckar.

Utropspris
1 500 SEK