SKRIN, agat samt mässing, 1800-talets andra hälft.

Brunstrimlig agat, tre fack vardera med lock. Längd 11,5cm.

Slitage. Skador. En sten med lagning. Fästen med limrester.

Utropspris
1 500 SEK