TAKLAMPA, art deco, 1900-talets första hälft. Höjd ca 75 cm.

Lackerad metall samt glasskiva med dekor av fåglar. Dekor i gulmetall. För tre glödlampor.

Ytslitage. Fläckar. Färgbortfall. Rost. Nagg. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

101. Tyra Lundgren, tebord, Arabia, Finland, 1927, benställning av David Blomberg, Stockholm.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
Aktuellt bud:
80 000 SEK