SKRIVBORD, möjligen Finn Juhl, Cado, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Fanerat i lövträ med beslag i kromad metall. Hurts med utdragbar skiva samt två lådor. Brickmärkt "CADO, Made in Denmark". Längd 190, bredd 95, höjd 72 cm.

Bruksslitage, mindre fläckar och skador. Ställvis blekt. Nyckel saknas.

Se även 507064.

Utropspris
4 000 SEK