ÅNGMASKIN, GEBRÜDER BING, "Bavaria GBN", Nürnberg. Omkring 1900.

Stående cylindrisk vattenbehållare. Enkel pistång och litet hjul på sidan. Säkerhetsventil samt vissla. Höjd 29.

Bruksslitage. Märken och repor. Ej genomgången. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 500 SEK