SOCKERSKÅL, silver och glas, troligen Frankrike, svenska imporstämplar, omkr sekelskiftet 1900. Vikt ca 194g utan glas.

Oval form. Riklig vegetativ dekor. Blå glasinsats. Krönande fågel. Höjd 12,5cm.

Bruksslitage. Repor.

Utropspris
2 000 SEK