Fästen av mässing, perforerade parerplåtar. Tveeggade klingor med blodränder. Märkta 5R 3S No 19 respektive No 58 samt G.F. GE Svalling Rosenfors. Längd 109 cm. Baljor saknas.
Bruksslitage, skador, rost.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.