Av samma modell och mönster som Drottning Victoria av Storbritannien beställde. 26 mattallrikar, 14 sopptallrikar, 14 förrättsassietter, 14 dessertassietter, 3 ovala uppläggningsfat, runt uppläggningsfat, 3 skålfat av olika form, skål, såsskål, soppterrin, mindre terrin, 6 cremekoppar varav 3 med fat, runt fat med två handtag, cigarettkopp, 15 mockakoppar med fat av liknande modell och mönster.
Slitage, en sopptallrik med lagning, någon enstaka del med smärre nagg och spricka.