GOLVLAMPA, Alms keramik, 1900-talets andra hälft.

Polykrom dekor av människofigur och hjortdjur. Strutformad textilskärm. Höjd 127 cm.

Bruksslitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK