SKULPTUR, brons, Josef Lorenzl, Österrike, 1900-tal

Dansande kvinna. Patinerad brons på onyxsockel med sockel av svart sten. Signerad LORENZL. Höjd 66 cm.

Mindre ytslitage. Bristning/lagning på två fingrar.

Utropspris
6 000 SEK