Dekor av bladverk. 18 mattallrikar, 9 djupa tallrikar, 12 desserttallrikar, 7 entrétallrikar, 13 assietter, terrin med lock och fat, tillbringare, såsskål, 3 skålar, en med lock samt 5 serveringsfat. Mattallrikarnas diameter 24 cm.
Bruksslitage. Några med mindre nagg. några repor.