FIGURINER, ett par, glas, möjligen Murano.

Figuriner föreställande kinesisk man och kvinna. Jadegrönt samt svart glas. Höjd 28 respektive 31 cm.

En figurin med lagningar, några smärre nagg.

Utropspris
3 000 SEK