SOFFBORD, art deco, 1900-talets andra kvartal.

Fanerat i olika träslag. Rund skiva med lådor och fack i sarg, på rund fot. Diameter 84, höjd 58 cm.

Bruksslitage. Repor. Mindre fläckar och fanerskador. En knopp defekt.

Utropspris
2 000 SEK