BORD, industrimodell, 1900-/2000-tal.

Stomme av järn, genombrutna gavlar. Skiva av ek. Längd 280. Bredd 104. Höjd 77 cm.

Något anlupen ställning. Skivan med repor och märken, slitage. Kvisthål.

Utropspris
12 000 SEK