VAS, flintgods, "Sgraffito", Josef Ekberg, Gustavsberg, 1919

Balusterformad med blomsterdekor i blå sgrafitto mot turkosbotten. Höjd 26,5 cm. Märkt Gustavsberg 1919 JE.

Mindre repor och fläckar. Krackeleringar.

Utropspris
2 000 SEK