SKRIVBORDSTILLBEHÖR, 6 delar, Ryssland ca 1880-tal.

Mässing, grå sten och slipad kristall. Skrivställ med bläckhorn, 2 ljusstakar, tändsticksaskhållare, läskpress, pennställ.
Ställets bredd 32,5 cm, ljusstakarnas höjd 26 cm.

Bruksslitage. Nagg, stötmärken.

Utropspris
400 EUR