JUBILEUMSMUGGAR, ett par, Oscar II och Sofia av Nassau, emalj
Vit emalj med tryckta porträtt i medaljong föreställande Konung Oscar II och Drottning Victoria, med stora riksvapnet samt valspråket "Brödrafolkets väl". Höjd 10cm. Stämpelmärkta i botten oval, O. krona B.
Slitage. Emaljskador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.